600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Bize Ulaşın
Ravla ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bebek Zeytinyağı Nedir

Eğer bir bebek sahibiyseniz, onun için doğru zeytinyağını seçmek oldukça önemlidir. Bebeğin için alacağınız zeytinyağının asitliği 0.3-0.5 arasında olmalıdır çünkü bu asitlik seviyesi, daha yüksek seviyelerdeki asitlikten daha faydalıdır. Erken hasat zeytinyağları, düşük asitlik ve oksidasyon oranlarına sahiptir, bu nedenle bebekler için daha faydalıdırlar.

Eğer en doğal ve en iyi zeytinyağını arıyorsanız,Ravla Bebek Zeytinyağını Öneriyoruz. Bu zeytinyağı, polifenol değeri yüksek olduğu için daha lezzetli bir tat sunar. Ravla zeytinyağı, 27°C altındaki 2 fazlı sistemlerde soğuk sıkım yöntemiyle üretilir. Bu sayede zeytinyağının içindeki doğal vitaminler ve fenolik bileşenler en yüksek seviyede korunur. Ayrıca, besin değerleri en yüksek seviyede tutmak için filtresiz zeytinyağı kullanmak bebekler için daha uygundur. Bu çiğ kullanıma uygun olan zeytinyağını, bebeğinize doğrudan içirebileceğiniz gibi salataların ve yemeklerin üzerine de ekleyebilirsiniz.

Bebekler için zeytinyağı kullanımında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Zeytinyağı, yüksek ısıya maruz kalmamalıdır. Bu nedenle, bebeğinizin püre, çorba veya diğer yemeklerine zeytinyağını en son eklemelisiniz. Ayrıca, ek gıda döneminde bebeğinizin yemeklerine tuz, şeker gibi tatlandırıcılar eklememelisiniz, böylece bebeğiniz zeytinyağının doğal tadını alabilir. Ayrıca, bebeğinizin kabızlık sorunu varsa, önerilen zeytinyağını bir çay kaşığı ile doğrudan içirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart