750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo   750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo     750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo   750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo  
Bize Ulaşın
Ravla ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğru Zeytinyağını Seçmek

Zeytinyağı, içinde muazzam bileşenleri barındıran adeta bir sağlık deposudur. Başlıca bileşenleri fitokimyasallar, vitaminler, mineraller ve yağ asitleridir. Bizce en iyi zeytinyağı tüm bunları etkili miktarda barındıran, kendine has yoğun aromaları olan ve acımsı zeytinyağlarıdır. Biz meyvemsellik, keskinlik ve aroma konusunda dengeli yağları tercih etmekteyiz.

Bir zeytinyağında faydalı bileşenlerin zengin oranda bulunması için, o yağın mutlaka erken hasat, soğuk ve susuz sıkım olması gerekir. Proses değiştikçe bileşenlerin sayısı da değişir, bununla orantılı olarak da yağın tadında değişmeler olabilir. Tabii ki doğru zeytinyağını almak, doğru zeytinyağına sahip olmak demek değildir. Alınan yağı korumak, en az doğru yağı seçmek kadar önemlidir. Zeytinyağını mutlaka serin yerde ısı ve ışıktan uzak, ağzı kapalı olarak korumak gerekir. Aksi halde ilk olarak polifenollerini kaybetmiş, okside olmaya başlamış, dolayısı ile asit değeri yükselmiş bir yağa sahip olunur. Aynı durum satın alırken de geçerlidir. Her zeytin güzel ve sağlıklı doğar ancak sadece zeytin ağacına iyi bakmak, ürünü en verimli zamanında üstün hassasiyetle toplamak, doğru tekniklerle işlemek ve doğru koşullarda saklamak, daha sağlıklı zeytinyağına sahip olmayı sağlar. Alınan zeytinyağı bir süre önce ısıya maruz bırakılmış ya da hatalı bir sıkım tekniği ile işleme girmiş olabilir. Bu durumda zeytinyağı görünümlü etkisiz ve tatsız bir zeytinyağına sahip olunabilir. Zeytinyağı seçerken ürünün önce analiz sertifikasına bakmak, sonra üretim şekillerini incelemek, aromaları hakkında bilgi almak size zeytinyağı hakkında fazlaca fikir verecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart