600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Bize Ulaşın
Ravla ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İncirin Tarihçesi

İncirin tarihi, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahiptir. İncir, Asya ve Ortadoğu’ya özgü bir meyve olarak kabul edilir. İlk olarak MÖ 5000 yılında, günümüzde Türkiye sınırları içinde yer alan Yukarı Mezopotamya bölgesinde yetiştirildiği düşünülmektedir. İncir, Antik Mısır’da da oldukça popülerdi ve bu dönemde çoğunlukla yaşlıların sağlık sorunlarına çare olarak kullanıldı. Antik Yunanlılar ve Romalılar da inciri sevdi ve beslenmelerinde sıkça kullandılar. Yunan mitolojisinde, İsis tanrıçasının, eşi Osiris’in yeniden doğuşu için incir ağacı kullanması anlatılır.

İncir aynı zamanda, dinlerin ve mitolojilerin önemli bir unsuru olarak da görülür. Musevilik, Hristiyanlık ve İslam gibi dinlerde incir kutsal kabul edilir. İncir, Tanah’ta cennetteki yasak meyvelerden biri olarak bahsedilir. Ayrıca İsa’nın vaftiz edildiği yer olarak da bilinen Ürdün Nehri’nin etrafında incir ağaçları yetiştiği bilinir.

İncirin üretimi, zamanla Akdeniz havzasına yayıldı. İspanya, İtalya, Yunanistan, Fransa ve Türkiye gibi ülkeler, dünya incir üretiminin büyük bir kısmını oluştururlar. İncir, günümüzde de popülerliğini korumaktadır ve birçok ülkede taze ya da kurutulmuş olarak tüketilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart