600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Bize Ulaşın
Ravla ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnternetten Zeytinyağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten alışveriş yapmak artık hepimiz için normal bir rutin haline geldi. Basit ve temel gıda malzemeleri bile internetten kolayca satın alınabiliyor. Bunlar arasında zeytinyağı da önemli bir yere sahip. Ancak internetten zeytinyağı satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.

Asitlik derecesi, zeytinyağı satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir konudur. Zeytinyağının asitlik derecesi, doğallığı ve sızma yağ olup olmadığı hakkında ipuçları verir. Doğal zeytinyağlarının asitlik derecesi %2’den az olur. En kaliteli zeytinyağlarını satın almak istiyorsanız, %0.1 ile %1 arasındaki asitlik derecesine sahip zeytinyağlarını tercih edebilirsiniz. Asitlik oranı %2’nin üzerine çıktığında, buna “natürel ikinci yağ” adı verilir. Zeytinyağının asitlik oranı ne kadar düşükse, o kadar kaliteli olduğu için bu yağların pahalı olması kaçınılmazdır.

Kullanıcı yorumları da zeytinyağı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir başka noktadır. Online platformlardaki kullanıcı yorumlarına mutlaka göz atmalı ve firma hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyorsanız, mesaj atarak sorularınızı sormalısınız. Zeytinyağı satın alırken, ne kadar doğal olduğuna, erken hasat olup olmadığına ve tadına dair sorular sorabilirsiniz. Beğendiğiniz zeytinyağlarını ikinci alışverişinizde büyük ambalajlarda satın almak daha ekonomik olacaktır.

Son olarak, zeytinyağı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de doğallığıdır. Üretilen zeytinlerin doğal olması, lokal üreticiler tarafından üretilmesi, zeytinyağının tadını değerli kılar. Bu nedenle, zeytinyağı satın alırken doğal ve organik ürünleri tercih etmek önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart