600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Bize Ulaşın
Ravla ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Naturel Sızma Zeytinyağı Nedir?

Naturel sızma zeytinyağı asit oranı en düşük ve kaliteli, doğrudan tüketime en uygun yağ çeşididir.
En iyi naturel sızma zeytinyağı elde edebilmek için; zeytinleri dalından elle toplamak ya da ürünlere zarar vermeden silkme yöntemi ile toplayarak çok hızlı bir şekilde sıkıma göndermek gerekir.

Bu zeytinyağının polifenol içeriğine de sahip olması için erken hasat ürünlerle iki fazlı sistemde susuz prosesle üretilmesi gerekmektedir.

Bir yağın Naturel Sızma Zeytinyağı sayılabilmesi için serbest yağ asitliği (FFA) her 100 gramda oleik asit cinsinden 0,8 gramın altında olması gerekir.

Asit derecesi sıfıra en yakın bu sızma yağlar İngilizce olarak Extra Virgin şeklinde isimlendirilmektedir.
Naturel sızma olan zeytin, tam olgunlaşmadan toplanırsa bu üstün halis yağlar acımsı ve meyvesimsi olur, renkleri ise altın sarısından yeşile dönüktür. Bu nefis yağlar çiğ olarak tüketime uygundur.
Naturel sızma zeytinyağı, her tür yemekte kullanıma uygun olmakla beraber, salatalar ve içmek için idealdir. Salatalarda ve daha önceden haşlanmış olan makarna, sebze, balık gibi yemeklerde; tadını ya doğrudan ya da sos içinde daha da güzelleştirmekte kullanılır.

Bu yüksek polifenol içeren yağlar özel takip ve özel bakım gerektirdiğinden, fiyatı diğer yağlara göre daha yukarıda olabilmekle birlikte sağlığımıza ve yaşantımıza olan olumlu etkilerinden dolayı her geçen gün talebi artmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart