750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo   750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo     750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo   750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo  
Bize Ulaşın
Ravla ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Naturel Zeytinyağı Nedir

Naturel sızma zeytinyağı, zeytinlerin mekanik yöntemlerle sıkılması sonucu elde edilen ve doğal olarak düşük asit oranına sahip olan zeytinyağıdır. Bu yağın naturel olduğunu anlamak için, ürünün etiketinde “naturel sızma” ibaresinin bulunması gerekmektedir. Ayrıca, yağın renk, koku ve lezzeti de doğal olmalıdır. Naturel zeytinyağı genellikle koyu yeşil renkte, meyvemsi yoğun tatta ve ağır akışkanlıktadır. İşlenmiş zeytinyağlarına göre daha lezzetli ve sağlıklıdır ve polifenol gibi faydalı antioksidanlar içermesiyle bilinir. Isıl işlem görmüş zeytinyağlarının tadı ise genellikle metalik ve tatsızdır.

Natürel sızma zeytinyağı, doğrudan tüketime uygundur. Çoğunlukla çiğ olarak tüketilir.
Kahvaltıda tercih edilen zeytinyağı, natürel sızma zeytinyağıdır. Bunun dışında; hamur işleri, pilav, makarna, salata, sos ve kızartmalarda kullanılır.
Bu kategorideki yağlarda, serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden 100 gramda 0.8 gramdan fazla değildir.
Natürel sızma zeytinyağının duyusal testte meyvemsiliği 0’dan büyük olamaz. Bu açıdan bakıldığında natürel sızma zeytinyağının kusursuz bir yağ olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart