750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo   750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo    750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo     750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo   750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo  
Bize Ulaşın
Ravla ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve öneriler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sabah Aç Karına İle Zeytinyağı İçmenin 9 Faydası!

Doğa bizim için inanılmaz mucizeleri içinde barındırmaktadır. Birçok şifa kaynağı bugün doğal besinler, bitkiler aracılığı ile elde edilebilmekte. Bilimin gelişimi, bitkiler üzerinde daha fazla araştırma yapmaya da olanak sağlamıştır. Bu araştırmalar sonucunda birçok bitkinin bilinmeyen faydaları da su yüzüne çıkmıştır. Bilinen en iyi doğal besinlerden olan zeytinyağı, inanılmaz özellikleri ile bugün hale yeni şifaları keşfedilen besinler arasında yerini almıştır. Doğru şekilde elde edilen zeytinyağı gerçek anlamda beden için bir şifa kaynağıdır. Zeytinyağı içmenin faydaları saymakla bitmez.  Zeytinyağını yemeklerde ya da salatalarda kullanarak bu şifayı alabileceğimiz gibi sabahları aç karına içilen bir yemek kaşığı zeytinyağının da inanılmaz faydaları olduğunu söylenebilir.

Sağlıklı Zeytinyağı Nasıl Seçilir?

Zeytinyağını kullanmak kadar, doğru zeytinyağını doğru şekilde kullanmakta önemlidir. Bu nedenle alacağınız zeytinyağını belirlerken, kullanım alanına göre seçmelisiniz. Yemekler, sıcak mezeler ve kızartmalar için riviera zeytinyağı tercih edilir. İşlenmiş olan bu yağ, tam olarak zeytinyağının şifasını göstermiyor olsa da ayçiçek ve diğer yağlarla yapılan yemeklere göre daha hafif, lezzetli ve sağlıklı sonuç elde edilir.

Soğuk sıkım, sızma ve taş baskı zeytinyağı türleri daha çok soğuk, yalın halde kullanım için uygundur. Sabah kahvaltılarında çeşni, salatalarda sos olarak kullanabileceğiniz başarılı birer çeşittir.

Tüm bu seçeneklerin yanı sıra zeytinyağı içmek beden için harika etkilere de sahip olmak anlamına geliyor. Zeytinyağı aslında zeytin meyvesinin suyudur. Bir nevi özü ve doğal bir üründür. En doğal şekilde elde edilen zeytinyağını her zaman düzenli olarak içerseniz, inanılmaz etkileri elde edebilirsiniz.

Bu açıdan baktığımızda zeytinyağı içmenin faydaları nelerdir ve ne şekilde uygulanmalıdır gibi sorular  akıllara gelmektedir. İçmek için kullanılacak yağ; erken hasat, sızma ya da taş baskı türlerinden olmalıdır. Bu özel ürünlerin içeriğinde zeytinin özü tam ve bozulmadan bulunur. İşte bu şekilde de şifasını tam olarak verebilecektir.

İlginizi çekebilir: Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Ve Faydaları Nelerdir?

Gelelim sabahları zeytinyağı içmenin faydalarına;

1.Kansere ve özellikle de kolon kanserine karşı koruma sağlar

Bağırsak sistemi üzerinde oldukça olumlu etkilere sahip olan gerçek zeytinyağı içinde bulunan maddeler sistemin korunmasına etki eder. Fenolik ve oleik asit birleştiğinde, vücutta oluşabilecek kontrolsüz hücre büyümelerini baskılar. Bu şekilde oluşabilecek kanser hücrelerinden bedeni korur. Bu durum özellikle kalın bağırsak kanserine karşı bir savaş olacaktır.

2.Cilt yenilenmesini sağlar

İçinde bulunan serbest radikaller yönünden de zengin olması, cilt yenilenmesinde ve sarkmanın önlenmesinde önemli bir yer tutar.

3. Saç, tırnak ve kemik yapısını korumaya yardımcı olur

İçeriğinde bulunan birçok vitamin ve mineralin yanı sıra özellikle E vitamini, zeytinyağının kozmetik ürünlerde kullanımını arttırmaktadır. Bu vitaminler cildi besler, saç ve tırnakların sağlıklı olmasını sağlar. Aynı şekilde içeriğinde bulunan inanılmaz moleküler yapılar, kemiklerin kendini korumasında da harika sonuç sağlamaktadır.

4.Karaciğerin temizlenmesinde büyük etkiye sahiptir

Zeytinyağı ciddi anlamda bir bağışıklık sistemi güçlendiricidir. Yağ asitleri bakımından zengin olan bu doğal besin, doğuştan gelen immün sistem sorunlarını bile çözebilecek güçtedir.

5.Zeytinyağı kalp dostudur

Bol miktarda selenyum ve E vitamini zengini olan zeytinyağı, damar sertliklerinin giderilmesinde önemli etkilere sahiptir. İçinde bulunan K vitamini ise damarların ve kalbin doğal çeperini koruyucu faktör göstermektedir.

6.İltihap önleyici özelliğe sahiptir

Yapılan tüm araştırmalar göstermiştir ki; düzenli olarak zeytinyağı içen kişilerde, ilaç içenlere oranla daha yüksek oranda iltihap temizliği söz konusudur.

7.Kötü huylu kolesterolün düşmesinde büyük etkisi vardır

Damarlarda belli bir dönem sonra oluşan çöküntüler içinde kötü ve iyi kolesterol de yer alır. Düzenli zeytinyağı içmek, damarları temizlerken, kötü kolesterolün düşmesine, iyi kolesterolün dengelenmesine yardımcı olacaktır. Tüm bu güzel gelişmeleri sağlayan ise zeytinyağının içinde bulunan oleik asittir.

8.Unutkanlığa birebir gelir

Alzheimer ve unutkanlık gibi sorunların giderilmesinde ya da önlenmesinde başarılıdır. Beyni, dolayısı ile hafızayı güçlendirir. Polifenol adı verilen doğal maddenin bu başarıyı sağladığı kanıtlanmıştır.

9.Bayanlarda göğüs sarkmasını önler

Doğal zeytinyağı içinde barındırdığı antioksidanlar ve yağ asitleri bakımından zengin bir yapıya sahiptir. Ayrıca yüksek oranda serbest radikal barındırır. Bu nedenle cildin doğal yapısını korumasın, sarkmaların giderilmesine, cilt renginin dengelenmesine yardımcı olacaktır. Zeytinyağını düzenli şekilde içerken, günde 15 dakikalık bir masaj takviyesiyle bu etkiyi de arttırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Zeytinyağı Üretimi Aşamaları Nelerdir?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart